5,10 zł
4,85 zł
Euro Symbol
Euro Symbol
Wybitna firma 2017
rzetalni w biznesie
certyfikat eurorenoma
Mazowiecka Firma Roku
Lider Polskiego Transportu Publicznego
MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACJI SPÓŁKA Z O.O. W OSTROŁĘCE
  Aktualna cena 5,10 zł     4,85 zł

III Piknik Rodzinny „Dzień bez Samochodu”, już za Nami !!!
   W piękną, słoneczną niedzielę 24 września po raz trzeci Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o. o. w Ostrołęce zorganizował Piknik Rodzinny „Dzień bez samochodu”. Jest to największe wydarzenie dedykowane ekologicznemu transportowi miejskiemu, w tym roku pod hasłem „Dzielimy się mobilnością”. Bogaty program Pikniku oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że teren zakładu wypełnił się tłumem ludzi.
   Patronat nad Piknikiem objął Prezydent Miasta Ostrołęki, Pan Janusz Kotowski, który wspólnie z Zarządem Spółki Panem Prezesem Ryszardem Chrostkowskim i Panią Prokurent -Edytą Korytkowską, powitał przybyłych gości oraz zaprosił do wspólnej zabawy.
   Piknik rozpoczął się Rajdem Rowerowym, po którym można było zregenerować siły, zjadając pyszną grochówkę oraz grilla.
   Czworo pracowników naszego Zakładu miało w tym dniu szczególny powód do radości. Prezes Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej – Pan Adam Karolak, wręczył każdemu z nich medal Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej „Za wieloletnią pracę dla komunikacji miejskiej”, stanowiący swoiste wyróżnienie dla zasłużonych pracowników MZK.
   Uczestnicy Pikniku mogli wziąć udział w licznych konkursach oraz w Wielkiej Loterii Pikniku w której co godzinę można było wygrać cenne nagrody m.in. rowery, loty widokowe, odkurzacz, deskorolkę elektryczną, grille, pobyt dla dwojga w hotelu **** ze SPA w Rynie, pobyt z noclegiem w Kurpiowskiej Krainie, roczne abonamenty na telewizję cyfrową, gadżety firmy Ledin, vouchery na grę w kręgle, basen, solarium, posiłek w McDonaldzie. Tak wiele atrakcji zawdzięczamy naszym wspaniałym Sponsorom i Partnerom, którym składamy serdeczne podziękowania.
   Podczas Pikniku można było podziwiać galerię konkursową EKOBUS. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło aż 103 modeli autobusów, z których zostało wyróżnionych i nagrodzonych 19 prac. Pierwsze miejsce zajął Zespól Placówek Wsparcia Dziennego „SŁODZIAKI”, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6 kl. III C, trzecie miejsce zajęła praca wykonana przez Przedszkole Miejskie nr 5 z oddziałami integracyjnymi grupa MOTYLKI.
   Gościnnie na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego, Przedszkole nr 7, Przedszkole nr 5, grupa Schron z SP nr 5, Kamil Nurczyk – breakdance oraz Międzynarodowy mistrz Niemiec Freestyle Adrian Duszak – Freestyle Football. Występy wywołały żywą reakcję publiczności.
   Również i w tym roku wiele firm, wystawców oraz twórców ludowych zdecydowało się na zaprezentowanie swoich usług i towarów na licznych stoiskach. Niemałą atrakcją było stoisko fotowoltaiki.eco oraz kontynuacja kampanii Odblask to nie obciach Sławek & Przyjaciele. Dzieci mogły skorzystać z warsztatów piłki nożnej przeprowadzanych przez trenerów klubu OTS Korona. Uwagę przyciągały także stoiska szkolne i harcerskie. Na pikniku nie brakowało bezpłatnych atrakcji tj. malowania twarzy, dmuchanych zjeżdżalni i zabawek oraz Świetlicobusa. Swoje stoisko miała również Policja, gdzie każdy mógł oznakować rower, wypróbować symulator jazdy na motorowerze lub zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.
   Punktem kulminacyjnym Pikniku był koncert znanej i lubianej kapeli Drogi Na Ostrołękę oraz gwiazdy wieczoru POWER BOY. Podczas koncertu nie mogło zabraknąć jego najpopularniejszych hitów, m.in. „Księżniczka” i „Perfekcyjna”.
   Cały piknik przebiegał w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze, dopisała duża liczba uczestników, co świadczy o tym, że mieszkańcy Ostrołęki bardzo pozytywnie odbierają taką formę spędzania wolnego czasu i integracji. Przygotowanie pikniku wymagało sporego wysiłku. Wysiłek ten jednak przyniósł fantastyczne rezultaty: wszyscy bawili się świetnie.
   Dziękujemy uczestnikom imprezy za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym Pikniku. Do zobaczenia.
Liczba wyświetleń: 889
26.09 2017

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Ostrołęce
Copyright © 2011